חיפוש


יום שני, 12 אפריל2021
אבגדהוש
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001

חלמיש זהר 1972-1993

שם משפחה חלמיש 
שם פרטי זהר 
תאריך לידה 13.3.1972 כ"ז אדר תשל"ב 
תאריך פטירה 18.5.1993 כ"ז אייר תשנ"ג 
שם האב אסף 
שם האם נרקיס 
שמות האחים שחר, הילה, אוריה, לירון ונדב 
מקום קבורה מעגן מיכאל 

קורות חייו

זהר נולד במעגן מיכאל ב- 1972, להורים צעירים. אסף בן 21 ונרקיס בת 20.
כשזהר היה בן שנתיים, נפרדו הוריו. ארבע שנים לאחר מכן פגש אסף ברעייתו השנייה לין, והקים משפחה שכוללת 3 אחים ואחיות לזהר: שחר, הילה ואוריה.
בערך באותו הזמן, פגשה נרקיס את בעלה העתידי נתי שפינדלר, והקימה משפחה שכוללת אח ואחות לזהר: לירון ונדב.
זהר, היה בן אוהב ותורם לשתי המשפחות וקשור באהבה ומסירות לכל אחיו ואחיותיו אשר מצדם, העריצו את אחיהם הגדול.
כל חייו עברו על זהר במעגן מיכאל, מלבד שנתיים - בגיל 12 הוא עבר לגור למשך שנה אחת, בקיבוץ "גשר", שם חיה משפחת אמו, ובגיל 15 הוא נסע עם אביו ומשפחתו למשך שנה אחת לארה"ב.

השם זהר מתאר היטב את זהר הילד, הנער והגבר הצעיר. הוא היה ילד חכם ותאב דעת. התעניין בכל דבר לפרטיו לעומקו. כך בטבע, במדע, מחשבים, צילום, אמנות ועוד שטחים רבים ושונים שקשה לפרטם כאן.

עניין מיוחד גילה זהר ברפואה. בגיל 13, הצטרף לקורס עזרה ראשונה, שהיה מיועד למבוגרים בלבד. המדריך נדהם מההתעניינות, הרצינות, והמוכנות שלו להשקיע זמן ומאמץ בלימוד כל פרט, ומשיתוף הפעולה והעזרה שלו לתלמידי קורס חלשים ממנו - שהיו פי שניים מגילו לפחות. תוך שנה מגמר הקורס הזדמן לו להשתמש בידע שרכש, כשהיה עד לתאונת פגע וברח, בכביש מבודד. הוא סייע להציל את הקורבן, ע"י מניעת איבוד דם עד בוא האמבולנס.
העניין של זהר ברפואה התבטא אח"כ בעבודה שהגיש בכתה י"א. נושא העבודה:
"הרפואה בתנך". עבודה שדרשה הרבה מחקר על שיטות הריפוי השונות לאורך כל התקופה - וכל זאת בגיל 15. העניין של זהר ברפואה, התבטא לבסוף בעבודת הסיכום שלו בכתה י"ב. בעבודה זו דיווח והסביר שיטה חדשה לריפוי סרטן הכבד, ע"י הקפאת תאים סלקטיבית, בעזרת מחשב. העבודה דיווחה על שיטה כ"כ חדשה, שהיה קשה למצוא מלווה די בקיא בנושא, כדי לבקר וללוות את העבודה. לבסוף כשמצא את המלווה המתאים, קיבל ציון 100.

עם סיום לימודיו בתיכון, התנדב זהר לטייס ונפל ממנו כעבור שנה. הכישלון בקורס טייס היה מכה קשה. זהר חיפש את המקום בו יוכל לתרום את המירב. לבסוף מצא את מקומו בתותחנים, כאשר הצטרף ליחידת הקישור בדרום לבנון, שם ניווט את ירי התותחים, מול ארגון החיזבאללה.
שלושה חדשים אחרי סיום קורס הקצינים, בעת פעולה באזור הביטחון, נפל זהר מכדור של החיזבאללה.

זהר, היה בן 21 במותו - הגיל בו היה אסף כשזהר נולד.

יהי זכרו ברוך.קשרי משפחה

סבו  ג'ו חלמיש
אמו נרקיס שפינדלר

סה"כ 30 נרות נשמה הודלקו
נר נשמה הודלק על ידי ניר בתאריך  17/04/2018
קרבה: עורב צנחנים נוב' 90.
 זוהר הצטרף אלינו למבצע והכרתי אותו בהכנות, בנוהל קרב. לא יכול לתאר כמה זוהר השפיע על חיי עד היום ולתמיד. יהי זכרו ברוך.
נר נשמה הודלק על ידי רואי בתאריך  12/06/2017
מקום מגורים: תל אביב
 בשל נפלאות הטכנולוגיה וגוגל איך שהוא הגעתי לכאן באקראי. קראתי בשקיקה את הדף הזה, ובעקבות דף זה קראתי גם את דף ההנצחה באתר יזכור, וליבי נחמץ. ליבי נחמץ על בחור צעיר וערכי שאיננו עוד, מהסוג שכה חסר לנו במדינתנו בימים אלו. זהר היקר, יהי זכרך ברוך!
נר נשמה הודלק על ידי טל בתאריך  11/05/2016
 
נר נשמה הודלק על ידי אורי בתאריך  09/05/2011
קרבה: חברים מקורס בתותחנים
 איש מיוחד היית איש מיוחד עם חיוך מלא חיים ואופטימיות, זוכר אותך וחושב עלייך לעיתים מקווה שנח לך אי שם במרומים.
נר נשמה הודלק על ידי אהרון קולטונוף בתאריך  09/05/2011
קרבה: חייל
 
נר נשמה הודלק על ידי טל בתאריך  08/05/2011
 
נר נשמה הודלק על ידי אהרון קולטונוף בתאריך  17/05/2010
קרבה: חייל שלך לנצח
 עוד שנה עברה זוהר מפקדי עברו 17 שנים ואתה נשארת צעיר לנצח אני כבר הכפלתי את גילי והשנים עברו אבל אותך יזכור לעד .
נר נשמה הודלק על ידי אדם פדר בתאריך  19/04/2010
קרבה: קצין (מיל)
מקום מגורים: ארץ ישראל
 אף אחד לא חי לנצח,,,,, לצערי איננו מכירים עדיין... היום אתה בן 38 ואני בן 49 ...אני נושם , אתה כבר לא , אך דע לך כי אני מצפה לפגוש אותך ולהכירך אישית ביום בו "איישר קו" אתך... אני יודע בוודאות כי נהיה חברים קרובים מאד לצערי , חברים טובים שלי נפלו בקרב בלבנון , וביניהם חברי האהוב ממש , בשר מבשרי , אדם ,לוחם, וקצין משכמו ומעלה ,סגן צבי יהודה מקליס בנשמתי ובעצמותי אני חש כי אתה עשוי מהחומר המופלא והנדיר הזה חומר שממנו נוצרו גברים ובטח נהיה שלילשיה יוצאת דופן ...אי שם אתה גבר אני מקנא בך !!!!!!!!! אני מתגעגע לצביקה בכל מליבי ואני חש שאילו הכרתיך , היינו חברים בלב ונפש בעתיד נכיר וניפגש http://www.izkor.gov.il/HalalKorot.aspx?id=510438
נר נשמה הודלק על ידי דוד אריה בתאריך  18/04/2010
קרבה: סתם אזרח
מקום מגורים: פתח תקוה
 סתם אזרח שחי פה בזכות אנשים שכמוך לא זכיתי להכירך אך ראיתי עליך ואת משפחתך בליל יום הזכרון והתגעגתי אליך
נר נשמה הודלק על ידי טל בתאריך  18/04/2010
  יום הזיכרון 2010
נר נשמה הודלק על ידי ליאור גכמן בתאריך  04/04/2010
קרבה: חייל בגבעתי לבנון 1993
מקום מגורים: נס ציונה
 במהלך שרותי בלבנון נקלעתי לארוע בו קיפחת את חייך היינו חלק מצוות החילוץ.עברו 17 שנים מאז ונראה כאילו זה היה רק אתמול.כל מה שחשבתי באותו יום היה על אמך שעדיין לא קיבלה את ההודעה המרה.יהי זכרך ברוך.
נר נשמה הודלק על ידי אהרון קולטונוף בתאריך  06/01/2010
קרבה: חייל ששירת איתו
 חלפו 17 שנים זוהר עבר 17 שנים עוד מעט לא ישכח שעמדנו אני ואתה ביום הזיכרון לחללי צהל {כמה שבועות לפני שנפלת}. במרג עיון ואמרת לי שיום הזיכרון משפיע עליך ומחלל בתוך עצב של ממש. זוהר עד היום בכל שנה שאני עומד בטקסי הזיכרון אני מפנה 5 דקות מעצמי ומדמין אותך לידי כתף אל כתף. זוהר לא ישכח אותך
נר נשמה הודלק על ידי לירון לחמן בתאריך  09/05/2008
מקום מגורים: ירושליים
 
נר נשמה הודלק על ידי שלי בתאריך  07/05/2008
מקום מגורים: נתניה
 
נר נשמה הודלק על ידי טל בתאריך  06/05/2008
  זהר, ושוב יום הזיכרון, כמו גל, כמדי שנה, ואני עדיין זוכרת. הלוואי והייתי חדורת אמונה המשוכנעת ללא צל של ספק בקיומו של משהו מעבר או בגלגולים למיניהם, תיקונים, הישרדות הרוח, בהפרדה המוחלטת שבין הנפש לבשר, כי אז היה זה יותר קל להבין, לקבל, לקוות. רק שאני, הרציונאלית, הריאלית, הסקפטית, לא מצליחה לעטות עלי את השמיכה החמה הזו לאורך זמן אף פעם. אבל לפעמים, רק לפעמים, ולו לרגע, אני מרשה לעצמי להאמין.
נר נשמה הודלק על ידי אפרת וישי דומב בתאריך  06/05/2008
 
נר נשמה הודלק על ידי אחותך הקטנה בתאריך  24/04/2007
מקום מגורים: תל-אביב
 לומדת להכיר אתה בחור קצת משונה, ממקום קצת לא רגיל עם משפחות בשני בתים ואהבת השביל. כותב שירים אבל מסתיר, מלא רגשות אך מבולבל, אני רק מתחילה להכיר את אחי שכבר נפל. והוא אהב, ועוד אהוב, ולא יאהב כבר לעולם. השנים עוברות מהר, ואתה קצת נעלם והשארת מאחור הרבה - אולי אתה זוכר אותם, אותנו. אמרו לי שאתה רגיש, ושהיית אז לוחם, ושאהבת לתעד את החי והדומם. יש לי תמונה כאן על הקיר עם החיוך שלך, אבל אני רק מתחילה להכיר את אחי שכבר נפל. והוא אהב, והוא אהוב, ולא יאהב כבר לעולם. זה רק הספר מדבר, בעוד אתה שוכב דומם. ואופייך מול שתי עיניי לאט גידים ועור קרם- הכרנו. האור בפניך, וזוהר האישיות, מספרים כל חבריך, כשגופך אי שם שמוט. אני שותה את המילים ומנסה קצת להבין- מי אתה, אחי? אני ילדה קצת משונה, עם אישיות קצת לא ברורה, ועוד מעט כבר בגילך, כי הזמן שלך מוקפא. מלחינה שיריו של אח שבשבילי כמעט כמו זר ורק מתחילה להכיר את אחי שכבר נקבר. והוא אהב, ועוד אהוב, אך לא יאהב כבר לעולם. אנשים עוד מספידים, אתה הולך ונעלם. ואין דבר שכבר ימחוק את הכאב המיותם- הוא בנו.
נר נשמה הודלק על ידי סער בתאריך  13/03/2007
מקום מגורים: ניו יורק
 מתגעגע אליך... זוהר... מה אפשר להגיד... כמעט 14 שנה חלפו, ואיני שוכח. אין יום שאיני נזכר איך קבלתי את הבשורה הרעה, שחלחלה בי והקפיאה את דמי... היום, יום הולדך, רציתי להגיד לך שלא שכחתי. רציתי להגיד שאני עדיין זוכר, חושב, חולם, ובוכה. מאז ולעולם, סער
נר נשמה הודלק על ידי גילה רז בתאריך  27/02/2007
מקום מגורים: מ. מיכאל
 
נר נשמה הודלק על ידי טל בתאריך  21/01/2007
 מצאתי את עצמי נודדת אל אתרי הזיכרון, מה שבדרך כלל קורה פעם בשנה בימי זיכרון (פעם זה היה יותר), אבל משום מה היום התגלגלתי הנה. זה נכון זהר, הזמן מטשטש ומכהה זכרונות, ובתחילה הכל היה כל כך צלול וחד, ואז הזמן עובר ואני מוצאת את עצמי תרודה ביום יום ועוברת עוד שנה ועוד אחת, ועולם כמנהגו. ואני פתאום נזכרת, בגלל מילה, או שיר, או תמונה או מה שזה לא יהיה. אז נדדתי הנה כדי להגיד לך, שגם אחרי שנים אני לא שכחתי, ואני לא אשכח.
נר נשמה הודלק על ידי הילה בתאריך  18/10/2006
קרבה: אחותך הקטנה
 חשבתי עליך זואי שלי, חשבתי עליך ככה פתאום, והרגשתי צורך לכתוב פה משהו קטן. האתר הזה מאד יפה... לא יאמן איך הגעגועים שורפים לי גם כל כך הרבה זמן אחרי. שחר ולירון כבר עברו אותך בגיל. אני ונדב עוד שנתיים כבר שם. מצחיק קצת... להיות פתאום יותר גדולה מאח גדול.
נר נשמה הודלק על ידי טל בתאריך  10/05/2006
 כל כך רחוק אותו הזיכרון, ומשנה לשנה הוא מתרחק ובלה יותר ויותר. נער-איש בן 19 היית כשנפגשנו לראשונה (ואני ילדה-נערה בת 17).זה מדהים כמה מהמשותף היה לך ולי, כמה גדולה הייתה משיכה, כמה מתסכל חוסר האונים, כמה בילתי הפיכה ההחמצה. ואולי עוד אראה אותך שוב יום אחד, עם אותן העיניים הצוחקות שלך, ואזכיר לך את כל הדברים שבטח הספקת לשכוח.
נר נשמה הודלק על ידי יורם שניר בתאריך  02/05/2006
מקום מגורים: טבעון
 תמונה אחרונה אהבת לצלם, אבל את התמונה האחרונה שלך, צילמתי אני במצלמה שלך. היינו במארב שקט, כשבוע לפני שנהרגת. צפינו לאותו איזור שבו נפלת בקרב. אני צילמתי אותך מחזיק משקפת ומכוסה חלקית על ידי רשת הסוואה. בכל יום זכרון אני נזכר בתמונה זו, כפי שראיתי אותך מבעד לעדשה (יום הזכרון תשס"ו)
נר נשמה הודלק על ידי דנית וקסלר בתאריך  01/05/2006
מקום מגורים: תל אביב
 להכיר את שהותיר אחריו... את זהר הכרתי דרך מסכי המחשב, באולפן עריכה שבו עבדתי (שם נערך הסרט על זהר)לפני כמה שנים. במשך כמה לילות ישבתי מול המסך וצפיתי בזהר הילד, הנער והמבוגר. מאז, נשמר זהר בזכרוני (תאריך פטירתו הלועזי 18.5 הוא תאריך יום הולדתי). את הספר שנעשה לזכרו של זהר שמרתי, ואני שמחה (ועצובה) מידי פעם לעיין בו. המילים של אוהביו ושלו,התמונות שצילם בכישרון רב והחלל שהותיר אחריו המתמלא עם הזמן בנוכחותו החדשה. כפי שכתבה אמו "האהבה והאבדן שמחברים אותנו פעם לחיים, ופעם לאין". ת.נ.צ.ב.ה
נר נשמה הודלק על ידי חברה בתאריך  10/05/2005
קרבה: חברה מגשר
מקום מגורים: גשר
  לנרקיס באהבה גם כעבור שנים עדיין זוכרים ואוהבים ומחבקים
נר נשמה הודלק על ידי אורית עמרני בתאריך  07/06/2004
מקום מגורים: יוקנעם
  מלאך של אלוהים
נר נשמה הודלק על ידי ענת שושן בתאריך  07/05/2004
 
נר נשמה הודלק על ידי רינה בתאריך  25/04/2004
מקום מגורים: חיפה
  יהי זכרך ברוך מאוד הייתי רוצה לקרוא את ספר ההנצחה, שנכתב לאחר מותך. תנוח על משכבך בשלום, איש יקר.
נר נשמה הודלק על ידי אנונימי בתאריך  04/04/2004
 זהר, אני זוכרת כילדה את היום בו הודיעו בטלויזיה על מותך. מספר שנים לאחר מכן, הכרתי חלקים שונים ממשפחתך. שמעתי רבות אודותיך, על הקסם שבך, על הכשרונות, על הזהר שבא מבפנים. תמיד רציתי להכיר אותך, לדעת על מה כולם מדברים. לעיתים קרובות חשבתי מה היה קורה אילולא נהרגת? הכל היה ודאי נראה כל כך אחרת... חלפו כבר 11 שנים וזכרך חי כל כך בכל מי שהכיר אותך, וגם בי, אשר מעולם לא פגשתי בך, אלא בתמונות ובסיפורים. תנצב"ה.
נר נשמה הודלק על ידי נועם סייר בתאריך  09/12/2003
 תהה נישמתך נחה בשלום ושלווה בגן עדן של אלוהים אמן אמן
 
בניית אתרים