חדש

קורות חייו

זהר נולד במעגן מיכאל ב- 1972, להורים צעירים. אסף בן 21 ונרקיס בת 20.
כשזהר היה בן שנתיים, נפרדו הוריו. ארבע שנים לאחר מכן פגש אסף ברעייתו השנייה לין, והקים משפחה שכוללת 3 אחים ואחיות לזהר: שחר, הילה ואוריה.
בערך באותו הזמן, פגשה נרקיס את בעלה העתידי נתי שפינדלר, והקימה משפחה שכוללת אח ואחות לזהר: לירון ונדב.
זהר, היה בן אוהב ותורם לשתי המשפחות וקשור באהבה ומסירות לכל אחיו ואחיותיו אשר מצדם, העריצו את אחיהם הגדול.
כל חייו עברו על זהר במעגן מיכאל, מלבד שנתיים - בגיל 12 הוא עבר לגור למשך שנה אחת, בקיבוץ "גשר", שם חיה משפחת אמו, ובגיל 15 הוא נסע עם אביו ומשפחתו למשך שנה אחת לארה"ב.

השם זהר מתאר היטב את זהר הילד, הנער והגבר הצעיר. הוא היה ילד חכם ותאב דעת. התעניין בכל דבר לפרטיו לעומקו. כך בטבע, במדע, מחשבים, צילום, אמנות ועוד שטחים רבים ושונים שקשה לפרטם כאן.

עניין מיוחד גילה זהר ברפואה. בגיל 13, הצטרף לקורס עזרה ראשונה, שהיה מיועד למבוגרים בלבד. המדריך נדהם מההתעניינות, הרצינות, והמוכנות שלו להשקיע זמן ומאמץ בלימוד כל פרט, ומשיתוף הפעולה והעזרה שלו לתלמידי קורס חלשים ממנו - שהיו פי שניים מגילו לפחות. תוך שנה מגמר הקורס הזדמן לו להשתמש בידע שרכש, כשהיה עד לתאונת פגע וברח, בכביש מבודד. הוא סייע להציל את הקורבן, ע"י מניעת איבוד דם עד בוא האמבולנס.
העניין של זהר ברפואה התבטא אח"כ בעבודה שהגיש בכתה י"א. נושא העבודה:
"הרפואה בתנך". עבודה שדרשה הרבה מחקר על שיטות הריפוי השונות לאורך כל התקופה - וכל זאת בגיל 15. העניין של זהר ברפואה, התבטא לבסוף בעבודת הסיכום שלו בכתה י"ב. בעבודה זו דיווח והסביר שיטה חדשה לריפוי סרטן הכבד, ע"י הקפאת תאים סלקטיבית, בעזרת מחשב. העבודה דיווחה על שיטה כ"כ חדשה, שהיה קשה למצוא מלווה די בקיא בנושא, כדי לבקר וללוות את העבודה. לבסוף כשמצא את המלווה המתאים, קיבל ציון 100.

עם סיום לימודיו בתיכון, התנדב זהר לטייס ונפל ממנו כעבור שנה. הכישלון בקורס טייס היה מכה קשה. זהר חיפש את המקום בו יוכל לתרום את המירב. לבסוף מצא את מקומו בתותחנים, כאשר הצטרף ליחידת הקישור בדרום לבנון, שם ניווט את ירי התותחים, מול ארגון החיזבאללה.
שלושה חדשים אחרי סיום קורס הקצינים, בעת פעולה באזור הביטחון, נפל זהר מכדור של החיזבאללה.

זהר, היה בן 21 במותו - הגיל בו היה אסף כשזהר נולד.

יהי זכרו ברוך.קשרי משפחה

סבו  ג'ו חלמיש
אמו נרקיס שפינדלר

 
 
בניית אתרים