חיפוש


יום שישי, 26 פברואר2021
אבגדהוש
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28010203040506

כץ אייבן 1947-1997

שם משפחה כץ 
שם פרטי אייבן 
תאריך לידה 30.3.1947 ט` ניסן תש"ז 
תאריך פטירה 11.5.1997 ד` אייר תשנ"ז 
שם בן/בת הזוג ורד 
שמות הילדים טל, דנה 
ארץ מוצא פורט אליזבת דרום אפריקה 
מקום קבורה מעגן מיכאל 

אודות אייבן

דברים שנאמרו מפי הלל שנפס :

אייבן נולד בפורט אליזבט שבדרום אפריקה בשנת 1947, שנה לפני שקמה מדינת ישראל.
בצעירותו, אייבן נחשף לראשונה לישראל כחניך תנועת הבונים בה היה פעיל בתנועה ובמחנות.
אייבן הגיע לאולפן במעגן מיכאל ב - 1977. זמן קצר לאחר מכן הוא הגיע למסקנה שאורח החיים הקיבוצי מתאים לו מאוד, במיוחד קיבוץ בו יש ורד... תוך זמן קצר שמו של אייבן נודע כאחד שנותן. הוא נתן מעצמו בכל הזדמנות. הן בבית הספר המקומי כמורה לאנגלית והן באולפן כמורה לעברית, אייבן עזר לתלמידיו, צעירים ובוגרים, להבין ולתפוס שפה שהייתה זרה להם. הרבה פעמים אייבן השתמש בשיטת קצת מרוויח קצת מפסיד ובדרכו שלו, מצא שהוא מרוויח יותר ממפסיד.
אבל אישיותו ופעילותו של אייבן לא הסתפקה בכך. לאחר הרבה שנים של קימה בשעה 04.00 בבוקר לעבודה במדגריה, החליט אייבן לחזור למה שאהב מכל עבודה עם אנשים.
איפה ניתן למצוא את מרבית חברי מעגן מיכאל ? בפלסאון. אייבן ופלסאון היו זיווג מושלם. אייבן הצטיין בארגון מחלקתו. הוא היווה מקור בלתי נדלה של עידוד לחברים המבוגרים, בסגנונו המיוחד שהיה בו תערובת תובענית ומרגיעה בתוספת חיוך של יהיה בסדר.
המחלקה התקדמה מחיל אל חיל. לא הרבה אנשים נמצאו בשעות אחה"צ המאוחרות, לראות את אייבן מסדר את המחלקה ומכין אותה למשכימי קום ליום המחרת.
ניתן רק לקנא במודעות לערכים ולחשיבות שאייבן ייחס למשפחתו שהיו כאור לסובבים אותו וניתן לראות ולהרגיש בכך על ידי כל אחד מאתנו, היום.
לא אוכל לדבר על אייבן מבלי להזכיר את חוש ההומור שלו. בדרך כלל אייבן היה מתחיל שיחה ב - "שמעת את הסיפור על"... או ..."פעם היה איש אחד..."
מחלתו של אייבן הייתה חזקה ממנו. היא הופיעה בפתאומיות בלתי צודקת ואפילו החום והאהבה של המשפחה, לא יכלה לעצור את התקדמותה. גם בלכתו אייבן עזב אותנו בשקט האופייני לו בשחר של יום הזיכרון 1997.
האם סיפרתי לכם על האיש הזה ?.

דברים שנאמרו מפי אלישבע טסלר :

באת אלינו אייבן, גבוה ויפה ונערי בן 29 ומשך 20 שנה בנית את ביתך בתוכנו ונשאת את ורד וילדת את טל ואת דנה והם פוסעים עמך ומסביבך ונושאים את האור שבליבך. ואתה להם משענת של רע וחבר ואב אוהב וחם. וסבלנות בך לכל אדם. ולא דברת סרה באיש והומור דק בקולך הנובע בשקט וכולך רצוי לבריות והן לך וכולך אמת ויושר דרך.
שנה, בדיוק שנה למחלה, וכל השנה קיווינו, כי זה עניין חולף, של עוד מספר שבועות או חודש לכל היותר, הפצעים יגלידו והכל ירפא, והמחלה תהיה אך זכרון, ואתה - תוכל לה, והחיים הגדולים נהיו קטנים ובכו לחיות, וורד והילדים, ההורים והאחיות, נותנים לך אוויר לנשמה, לעוד נשימה, שלא תחדל, שפתע לא תיעלם, ולא שמענו אותך לפחד, ולא ראינו אותך זועק לעזרה, ידעת כי כל אשר נעשה, נעשה בשבילך, לכבודך, וכולך היית אסיר תודה, וידך הושטת ללטף, ופיך לנשיקה, לא להפרד.
אייבן, הלכת מאתנו או ליום ראשון, יפה ובוגר, נאכף אל ליבו של עולם, משאיר כאן משפחה גדולה. להוריך אייבן, לאחיותיך - דבי ושרון ולבני משפחתן. לורד האוהבת והמסורה באדם, לטל ולדנה, יש בנו רק דברי נחמה מעטים, שאת ימיך ושנותיך שחיית עמנו ואולי את השנה האחרונה במיוחד, חיית בצניעות ובזקיפות קומה, והלכת מאתנו בשקט ובכבוד, עטוף בחיבוק ובנשיקה, בכל כך הרבה אהבה, והיית לכתך ככל ימיך על האדמה. שלום לך אדם. נוח בשלום על משכבך ויהי זכרונך עמנו כל הימים.

יהי זכרך ברוך.

סה"כ 5 נרות נשמה הודלקו
נר נשמה הודלק על ידי פול קלפר בתאריך  08/08/2013
 אייבן היה חבר יקר שלי - אני עדיין חושב עליו - איש מיוחד ! דנה תהיי חזקה - אייבן אהב אותך מאד והיה גאה בך - פול - זה היה כאילו אתמול או היום בבוקר שדיברנו ...
נר נשמה הודלק על ידי דנה בתאריך  05/02/2011
קרבה: בת
 אבא עוברות להן השנים,אני מבקרת בדף שלך ורואה שלא נכתב כלום,רק "נר נשמה הודלק ע"י בית מעגן מיכאל".זה קצת מכעיס . האם זה אומר ששכחו ממך? שלא אכפת להם? אבל בעצם, לא נראה לי.יש אנשים שלא מרגישים צורך לכתוב,אבל אתה עדיין בליבם,אני בטוחה.. שלך,דנה.
נר נשמה הודלק על ידי דנה בתאריך  05/02/2011
קרבה: בת
  14 שנה.. אבא, כבר כמעט 14 שנה שאתה אינך. ובזמן הזה קרו דברים.סבא וסבתא,הוריך,גם הם הלכו לעולמם,בסה"כ 3 שנים וקצת אחרי שאתה הלכת.אני יודעת שחסרונך הקשה עליהם מאוד. אמא מצאה אהבה חדשה,ואנחנו זכינו במשפחה חדשה ומורחבת יותר.לי זה לא היה קל בכלל,ועברו עליי שנים לא קלות. היום אני כבר בת 28 ,קשה להאמין.14 שנים היית לי אבא,ועכשיו כמעט 14 שנים שאני בלעדייך. טל מצא לו אהבה ונסע בעקבותיה לארצות הברית.הוא התחתן עם האהבה, שקוראים לה קרי; ולפני 10 חודשים נולדה להם תינוקת - מיה. יש לך נכדה מתוקה! אני ראיתי אותה בינתיים רק דרך המחשב,אבל אמא כבר חיבקה אותה והיא עוד מעט נוסעת עוד הפעם. זהו אבא, חבל לי שאינך פה כדי לראות ולחוות את כל זה. מתגעגעת תמיד! דנה.
נר נשמה הודלק על ידי דנה בתאריך  12/05/2005
 
נר נשמה הודלק על ידי דנה בתאריך  04/06/2004
 מתגעגעת אלייך... אבא, תמיד תהיה איתי, אתה חלק בילתי נפרד ממני - פשוטו כמשמעו, ותמיד אנצור את השנים שהיית לי אבא כל כך מדהים ומסור. סליחה- על כך שנקטפת ממני,מאיתנו בטרם עת - הרי למה דווקא אתה?! אדם שכולו טוב וטוהר, אהוב על כולם ומקרין אור וחמימות על סביבתו. כשאורך כבה, חיינו איבדו משמחתם, שום דבר לא נשאר אותו הדבר, כפי שהיה כשאתה היית. חבל לי שאתה לא פה לראות אותי ואת טל, מתקדמים כל אחד בדרכו שלו,חבל לי שלא תראה אותנו מתחתנים יום אחד ומקימים משפחה.. אבל אתה תמיד איתנו.
 
בניית אתרים