אמא,

בת לחנה ואהרון שהביאו לעולם עשרה ילדים, 9 בנות ובן ואת הבכורה, עם מיקס משובח של אמא ספרדייה ואבא תימני, 8 דורות בארץ, משפחה ירושלמית, הכי ישראלי שיש.

נולדת ירושלמית ונשארת ירושלמית בליבך כל השנים, ביום הולדתך ה 82 הבאנו אותך להופעה של יהורם גאון, זיכרונות ילדותך פרצו בדמעות החוצה כששר את שירי ילדותך.

למדת בבית הספר המסורתי שפיצר משם המשכת לבי״ס אנגלי בעיר העתיקה, עברת כנערה את המצור על ירושלים במלחמת השחרור, תקופה שהותירה בך זיכרונות קשים.

כחניכת הנוער העובד, התגייסת לנח"ל ב 1952, משם הגעת למעגן מיכאל לעבודה ברפת.

באותן שנים הכרת את אבא וביחד הבאתם שלושה ילדים, את אחותך לידיה הבאת לקיבוץ ואימצת אותה כבת, לנו היא היתה דודה כאחות.

רודד תמיד היה הילד שזרם עם החברה ואני קיבלתי את תפקיד הילד שעושה צרות, בעיקר בענייני תזונה. בגן היית לוקחת אותי בבקר לים כדי שיהיה לי תאבון לארוחת צהריים,  באוניה היית מכינה לי ביציה עם צ׳יפס כל ארוחה כי רק את זה הייתי מוכן לאכול, אני עשיתי את הצרות ואת היית שם בשבילי תמיד.

בהמשך, כשהייתי בצבא, לחבילות שלך היו מחכים כולם, קראו להן משלוחי הקוקוס מאפריקה בגלל עוגות השוקולד עם קוקוס שהיית מכינה.

בכלל יכולות הבישול והאפייה שלך היו לשם דבר, עד היום אני זוכר את תחרות הבישול שהייתה בקיבוץ סביבות סוף שנות השישים כשזכית במקום הראשון והלכנו לאכול במסעדה ע״ח הקיבוץ !

התברכת בידי זהב, בנוסף לבישול גם תפרת, סרגת והיית לקוסמטיקאית מעולה אך מעל כל זה ידעת תמיד לתמוך ולעזור לכל מי שהיה צריך מבלי שיבקש, לחולים, למשפחות שאיבדו את יקיריהם, למי שנראה לך בודד וצריך תמיכה (שמואל הסקי) ולמי שנראה לך במצוקה.

ביתך היה נעים וחם עם תנועה מתמדת של חברים וחברות הבאים לבקר, תמיד פתוח ותמיד תמיד יש מה לאכול מפרי ידייך.

בשנים האחרונות גופך התחיל לבגוד, אילת התגייסה למשימה וטיפלה בך 24/7, דאגה לך כמו שרק בת יכולה לדאוג לאמה, במסירות ואהבה עד רגעייך האחרונים. ועל כך אילת, רודד ואני מודים לך.

ועכשיו, יצאה נפשך מגופך, אומר ד״ר סוס ״כשיוצאים, מגיעים למקומות נפלאים״, אני בטוח שנפשך שיצאה עכשיו נמצאת בדרכה למקום נפלא.

ואם כבר התחלתי עם ד"ר סוס, הוא מוסיף ואומר ״אל תבכה כי זה נגמר, חייך כי זה קרה״, כך נזכור את חיינו איתך אמא, בחיוך ואהבה כי זכינו שזה קרה.

אז סליחה אם פגענו ותודה גדולה על כל מה שקיבלנו, הילדים, הכלות, הנכדים והנינה

----------------------------------------------------------------------------------------------

קשרי משפחה

משה אוריול

 
 
בניית אתרים