חדש

קורות חייו

ז'ק נולד במצרים, בעיר אלכסנדריה, בשני בפברואר 1922. ההורים של ז'ק, מוצאם מהאי קורפו, אשר ביוון.

ז'ק, למד במצרים בבי"ס יהודי. הוא למד ודיבר בשמונה שפות. בבית הוריו דיברו איטלקית. לאחר גמר ביה"ס, עבד בפקידות בחברה אנגלית ולאחר מכן בחנות כל-בו לבגדים.

ז'ק עלה ארצה בשנת 1950. בתחילה גר במעיין-צבי ועבד שם ברפת. דרך עבודתו ברפת, קשר קשרים עם מעגן מיכאל, שם הכיר את ויקטוריה, אתה בנה את משפחתו ועבר למעגן מיכאל. גם כאן התמיד בעבודתו ברפת כ- 7 שנים נוספות. ז'ק אהב מאד חיות.

כשגמר לעבוד ברפת, עבר לעבוד במכבסה ומשם למטבח. העבודה במטבח נתנה לו הרבה סיפוק. ז'ק אהב מאד לבשל והצליח בכך מאד. גם אהב מאד אנשים ואהב לעבוד במחיצתם.

ז'ק היה מסור מאד למשפחתו ולהוריו. טיפל באביו ובאמו באהבה ובהתמדה המעוררים השתאות. סעד ודיבר ונשא אותם על כפיים.
ז'ק אהב מאד לעזור לאנשים והיה אדם מאד חברתי.

מדברי חברים באזכרה לז'ק.
"ז'ק אוהב החיים עם כל מנעמיהם, בכל הטעמים והריחות, את המתובל, החריף, המסוכר, את עשן הסיגריות, את המוסיקה היוונית, המלטפת ומשתפכת.
ז'ק עם העיניים הכחולות-אפורות, בחיוך שובבי ממזרי - יודע את שנעשה ומתרחש במשק, יותר טוב מכל חבר מזכירות, אף שדומני, מעולם לא היה בא לאסיפות - יען כי צריך ללכת לישון מוקדם.
ז'ק הרפתן - ז'ק הכובס - ויותר מכל ז'ק המבשל - ימים רבים, שבועות רבים, שנים רבות - בכל חג ובכל מסיבה משקיע עצמו בעבודה, עד לדקה האחרונה - ומן החג עצמו הדיר רגליו - "עייף", היה מתנצל.
ז'ק "המותחן" וברוחב לב מזרחי, קולט את עובדות ועובדי האולפן, שהיו מתגלגלים לבישול - אך בסלקציה מקפידה - ועם הטובים שמר קשרים הדוקים, ימים רבים מאד.
ז'ק שלא פחד מהמוות, אך פחד, פחד מוות, מן הרופאים ומבתי החולים, וכשהיו מעירים לו על הבטן והעישון והתקף הלב הראשון - היה אומר: "תנו לי לחיות בשקט וטוב".
תחסר לנו ז'ק בכניסה לחדר האוכל, יושב ליד השולחן הראשון - מוקף באנשי המטבח - מלא חיות וקרחתו זוהרת למרחוק.
ז'ק לוי - מוקדם הלכת. מוקדם מאד...
אני חוזר הביתה ז'ק - שותה כוס קפה, שם קסטה של מוסיקה יוונית, מעשן סיגרייה - ובוכה עליך".

ז'ק נפטר ממחלתו ב- 30 ביולי 1984. שבוע ימים לפני מותו, החלו בהכנות למסיבת הפתעה לז'ק, ל20- שנות עבודתו בענף המזון. הכוונה הייתה לקיים ארוחת צהרים חגיגית לכל החברים, כפי שז'ק אהב, אבל ז'ק נפטר באופן פתאומי שבוע לפני-כן.

יהי זכרו ברוך.
 
 

קשרי משפחה 

אמו  שרה לוי 
אביו  יוסף לוי 
אשתו ויקטוריה  לוי 

 
 
בניית אתרים