חיפוש


וויגנר הילדה 1902-1960

שם משפחה קודם פרנקל 
שם משפחה וויגנר 
שם פרטי הילדה 
תאריך לידה 5.6.1902 כ"ט אייר תרס"ב 
תאריך פטירה 10.5.1960 י"ג אייר תש"כ 
שמות הילדים מרים וויגנר 
ארץ מוצא מורביה צ`כוסלובקיה 
מקום קבורה מעגן מיכאל 

קורות חייה

אימי, הילדה וויגנר, נולדה לבית פרנקל. בת זקונים - שישית להוריה. אביה היה פרוון והם חיו בכפר קטן במחוז מורביה שבצ'כוסלובקיה, בבית גדול עם משרתות טבחית, עם כרכרה. והשכנים גויים כולם.
כאשר התחתנה עם אבי, עברה לצפון בוהמיה שעל גבול גרמניה. אבי היה מנהל של מפעל טקסטיל גדול ואימי לא עבדה ועסקה רק מעט במשק הבית, ניגנה בפסנתר, כתבה הצגות ילדים ומבוגרים וסך הכל חיה חיים קלים ונעימים.

בשנת 1938, לפני כניסת הגרמנים לסודטים, שם גרנו התמזל מזלם בעזרת ידידים לקשור קשר עם שליחים מקיבוץ שריד ומזרע שהשיגו לי, לבתם היחידה, סרטיפיקט לישראל. הייתה זו החלטה לא קלה אבל הם עמדו בה. לאחר חצי שנה הצליחו לאסוף את הסכום הדרוש - 1000 לירות שטרלינג לסרטיפיקט וגם הם הגיעו ארצה.
ראשית היו תקופת מה בקיבוץ מזרע, שם אימי לא הרגישה בנוח. התנאים היו קשים והמעבר מחיים בורגניים ונוחים לצריף עלוב, שפה זרה, ועבודה קשה, לא התאימו לה, אז אבי קיבל עבודה ב"אתא טקסטיל" והם עברו לדירת חדר קרוב למפעל.
בשנת 1951, אבי נפטר מהתקף לב, והמשבר עבור אימי היה קשה, לכן, לאחר זמן מה היא עברה למעגן מיכאל. קיבלו אותה מאד יפה, אהבו אותה כאן ובעבודה, אשר אליה הספיקה להתרגל במשך השנים.
בשנת 1960 נהרגה הילדה בתאונה.

יהי זכרה ברוך.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

קרבת משפחה 

ביתה------ מרים בנימיני

סה"כ 0 נרות נשמה הודלקו
 
בניית אתרים